KEK
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Tash jemi edhe më konfident në procesin e dialogut dhe në mundësinë që të arrijmë njohjen nga Serbia
Thaçi: Do të kërkojë edhe njëherë që BE-ja të plotësojë zotimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Thaçi: Tash jemi edhe më konfident në procesin e dialogut dhe në mundësinë që të arrijmë njohjen nga Serbia

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka mirëpritur emërimin e ambasadorit Richard Grenell si i dërguar i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi. Për kreun e shtetit ky emërim është një tjetër dëshmi që Presidenti Trump dhe administrata amerikane qëndrojnë pranë nesh në çdo hap të rëndësishëm. “Tash jemi edhe më konfident në procesin e dialogut dhe në mundësinë që të arrijmë njohjen nga Serbia dhe anëtarësimin në Kombet e Bashkuara, dhe kështu ta përmbyllim konsolidimin ndërkombëtar të shtetit tonë”, deklaroi Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Programi i USAID-it për fuqizimin e drejtësisë e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Programi i USAID-it për drejtësi e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë është shpallur Gjykata më transparente në Kosovë, nga programi i USAID-it ...