tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Tim Judah: Ambasadori Grenell po krijon probleme duke inkurajuar kryetarin Thaçi, fuqia e të cilit është zbehur
Tim Judah: Ambasadori Grenell po krijon probleme duke inkurajuar kryetarin Thaçin, fuqia e të cilit është zbehur

Tim Judah: Ambasadori Grenell po krijon probleme duke inkurajuar kryetarin Thaçi, fuqia e të cilit është zbehur

Gazetari i njohur britanik, Tim Judah, e ka komentuar njoftimin e kryeministrit Albin Kurti për heqjen e pjesëshme të tarifës 100 për qind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Judah ka thënë se Kurti e ka kundërshtuar ambasadorin Grenell, derisa Palmer është duke qëndruar i heshtur. “Bashkimi Europian dhe Mbretëria e Bashkuar ende nuk po e thonë publikisht, por mendojnë se Grenell po krijon probleme duke inkurajuar Thaçin, fuqia e të cilit është zbehur.

Kontrolloni gjithashtu

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Paralajmërimi se në Amerikë mund të vdesin qindra mijëra qytetarë të infektuar me koronavirus është ...