Fillimi / Lajmet / Tomë Gashi: Gjykata Speciale e konfirmon aktakuzën ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit
Gjykimi ndaj krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj pritet të nis shpejt

Tomë Gashi: Gjykata Speciale e konfirmon aktakuzën ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit

Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzën e ngritur në drejtim të  Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit. Kjo u bë e ditur nga avokati Tomë Gashi. Gashi tha se nga data 25 shtator deri më sot Haradinaj dhe Gucati e kanë konsideruar veten të kidnapuar nga Gjykata Speciale, Ndryshe të burgosur në  Hagë po vazhdojnë të jenë edhe Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe Salih Mustafa. Të njëjtit kanë pasur disa seanca gjyqësore ndërsa një e radhës pritet të mbahet me datën 17.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim me Emisarin e BE-së për dialogun ...