leoni

Ahmet Qeriqi: Adem Demaçi dhe projekti i tij për TV-Diellin

Urimet e shikuesve të TV-Diellit, në 5-vjetorin e fillimit të transmetimit I

Me rastin e pesë-vjetorit nga dita e fillimit të transmetimit të programit të TV- Diellit, në redaksinë  e këtij mediumi elektronik kanë arritur shumë urime, përshëndetje e mbështetje, për stafin e televizionit. Këto janë urime të sinqerta të shikuesve, të cilët mbështesin përmbajtjen kombëtare të programit të pasur me trajtimin e temave të ndryshme nga historia, kultura, tradita e aktualiteti.

 

Ismet Sopi: Vërtetë jeni Diell i Nënqiellit tonë!

Shkëlqeni dhe Shndërrisni para “Yjeve” tjerë që në netët e territ informativ ishin fokusuar në Hemisferën tjetër dhe rrezet e tyre ngrohnin dhe shndërrisnin “planetët” tjera. Ju jeni ndryshe, ndaj në këtë diversitet shohim Dritën e Vërtetë.

Urime dhe jetëgjatësi sa vet kombi ynë!

Mrika Trumshi

Tv DIELLI , shumë urime , qofshi si vetë emri për shqiptaret , suksese pafund misionit tuaj fisnik !!!” Tv Dielli”,,,, Gëzuar Ditëlindjen ! Urimet më të mira dhe shumë suksese  !

 

Maki Beqiri Asllani

S’do ju uroj suksese,

jeni vet suksesi,

do uroj syqeltësi për ne që t’i hedhim n’kosh t’berllogjeve serialet turke e të tilla që t’e njihemi me veten tonë përmes TV DIELLI.

 

Fadil F SH Shyti

Urime, sa rrezet diellore!

Shéndet dhe suksese, o luftêtar i palodhur, baci ynë, Ahmet Qeriqi!

Suksese në punë, pranë Televizionin mē tē duhur kombëtar.

“TV. Dielli” êshtë vërtet, diell i shqiptarëve!

 

Sadik Halitjaha

Diell i vertet qe ndriqon trojet Arbrore ngroh zemrat e patriotve e patroteve ane e kand botes kudo qe jane!

Shpalos vlerat kombtare dhe historine e lavdishme te popullit ton! Perher ne kujtim te çlirimtarve e të Deshmorve të Atdheut në data e histori te lavdishme!

Ju paqim si rrezet e diellit qe na ngrohin trupin!

Ju na freskoni mendjen dhe shpirtin Atdhedashes!

URIME LINDJA!

 

Ismet Sylejmani

Dielli i madh i Atdheut te çliriuar te Kosoves se Lirë!

 

Rufki Suma

Urime Juve dhe stafit tuaj duke ju deshiruar shendet, punë të mbarë e suksese të mëtutjeshme.

 

Selvete Grajqevci-Pllana

Shumë urime per juve qe punoni ne TV kombëtar Dielli , suksese edhe më tutje !

 

Ramadan Rizani

Urime e suksese për TV-Diellin si Dielli, që rrezon, ngrohë çdo gjë gjallëron, ashtu edhe ky Medium freskon mendjen, shpirtin, mendjen për atdhedashurinë. Të kujtomë të kaluarën, të tashmen për një të ardhme të nditur. Respekt pa fund për Stafin e TV-Diellit e të Radios Kosva e Lirë!

 

Bajram Gashi:

I nderuar staf i TV Diellit

Me rastin e 5-vjetorit të themelimit TV Dielli, ju përgëzoj për punën tuaj të madhe që keni bërë dhe po bëni për çdo ditë. Sot në këtë përvjetor përshëndes të gjithë ata që e ngritën, ata që e drejtuan, që po e drejtojnë dhe ata që ia zbardhën faqen me punën e palodhur, – kronistët, folësit, teknikët. Është për t’u përshëndetur puna juaj në krye të këtij institucioni, me përvojë në fushën e mediave, me aftësitë fizike dhe vokale, syri dhe vëzhgimi i mprehtë, që përbëjnë binarët e talentes së pakrahasueshme. Uroj, që edhe në të ardhmen, ky zë të jetë zëri i mbrojtjes së vlerave kombëtare dhe të jetë zë kushtrimi i bashkimit tonë kombëtar. Edhe njëherë urime e suksese të mëtejme!

 

Isni Llabjani

Urime per tv Diellin suksese

 

Elsa Mustafa

Urime gjithmon pune te mbare e suksese!

 

Bali Goxhuli

Urime e pun te mbar dhe suksese ne vazhdim TV Dielli.

 

Besnik Fahredin Hoti

Urime!

 

Sadete Toqani

Urime TV Dielli! Jetofsh sa te jete jeta!

 

Valon Avdijaj

Urime TV Dielli ! Pune te mbar !

 

Epir Qeriqi

Urime ditelindja e TV Diellit, pune te mbare e rrugetime te metejme❗

 

Mehmet Gegaj

Urime gjithmon pune te mbare e suksese tv Diellin.

 

Lebibe Hajredini

Uroj pune të mbar!

 

Naser Azemi

Urime dhe suksese!

 

Ramadan Pllana

Shumë urime e suksese në vazhdimësi Televizionit kombëtar « DIELLI »!

 

Avni Zabeli

Urime suksese ne vazhdim TV Dielli.

 

Fikrije Toçani Mekolli

Urime!

 

Vezire Bajrami Qeriqi

Urime dhe rrugë të mbarë për TV Diellin!

 

Hasim Cacaj

Urime dhe suksese!

E paqim gjithmon.

 

Jeton Kuqi Kotlina

Urime TV Dielli , shëndet dhe suksese Zamir Qeriqi !

 

Yllka Saraci

Urime per Tv Diellin past suksese edhe me te medha

 

Valbona Heta-Millaku

Urime!

 

Selvije Kadriu

Urime juve që punoni me zemër!

 

Lumni Shamolli

Urime , suksese per punen tuaj !

 

Sabri Demaçi

Shumë Urime , Suksese

 

Fatmir Grejqevci

Urime!

Edhe shume suksese tjera!

Vertete diell per te gjithe liridashesit!

 

Milaim Mezini

Sukseset mos t’iu ndalen kurr. Urime!

 

Agim Rexhepi

Urime!

 

Ali H. Tahiri

Urime shkëlqeftë n’suksese e rrezatoftë si dielli,brez pas brezi TV.DIELLI.

 

Behxhet Korpuzi

Tv-Dielli një imazh  qe shkelqen

 

Shaban Çupi

Suksese!

 

Brahim Halimi

Urime dhe suksese të pandalshme!

 

Dugagjin Shamolli

Urime TV Dielli ju urojm shëndet sukses për punën e pa lodhshme për Atdheun për shqiptarin dhe të ardhmen e shteti ton shëndet e sukses

 

Nazmije Dumani Bunjaku

Urime dhe shume suksese!

 

Meliha Jaka

Arbane,bashke me babin e te tjeret  jeni duke bere nje pune me shume interes!

Ju lumte!

 

Ilir Meha

Urime e suksese përher

 

Mirvete Kabashi Leku

Urime!

 

Besnik Shala

Urime

 

Saranda Berisha

Urime!

 

Shaip Gashi

Urime Zamir, suksese…

 

Sejdi Elezi

Urime dhe suksese!

 

Sabit Gashi

Urime

 

Myzejene Selmani

Urime

 

Hysen Shulemaja

Urime dhe suksese!

 

Nazife Grajqevci

Urime e suksese

 

Ajshe Sejfia Avdiu

Urime e suksese !

 

Merita Gashi

Urime TV DIELLI,ju prift e mbara!

 

Nazmije Alushani-Kamerolli

Urime, shëndet dhe suksese të pa fundme Zaimit.

 

Destan Gashi

Urime e punë të mbarë !

 

Ramiz Rizaj

Urime, suksese!

 

Selami Hoti

Urime. Suksese në punën tuaj me mision!

 

Fadil Bajraktari

Urime!

 

 

Nehat Ymeri

Urime, suksese

 

Leonis Kelmendi

Suksese!

 

Ismail Jashanica

Urime urime

 

Selami Neziri

Urime!

 

Jakup Zulfaj

Urime!

 

Enver Hyseni

URIME!

 

Mimoza Gashi Maliqi

Suksese,Zamir,ju prift e mbara!

 

Nimon Ramosaj

Urime suksese!

 

Sala Berisha Shala

Suksese!

 

Nazif K Loku

urime suksese

 

Emine Mehani

Urime, punë t mbarë

 

Hamdi V. Thaci

Urime, sukses!

 

Florent S. Maqkaj

Urime dhe suksese te metutjeshme!

 

Fatmir Dugolli

Urime e suksese në vazhdimësi

 

Abelina Ramosaj

Urime!

 

 

Ali Gashi

Urime dhe shumë suksese

 

Avdyl Krasniqi

Urime 5 vjetori i TV DIELLI.

Punë të mbar dhe suksese në të ardhmen!

 

Hetem Orana

Urime

 

Bahrije Kabashi-Zyberaj

Urime e suksese!

 

Agim Zogaj

Urime Suksese

 

Shefqet Zogaj

Urime dhe suksese

 

Abdyl Hajredini

Gëzuar! Uroj që të jetë dritare përmes të cilës na vërshon shkëlqimi i vlerave dhe drita e së vërtetës!

 

Zijadin Hoxha

Shum urime pervjetori i Tv Diellit e te uroj sukses e pun te mbar

 

Mervete Hasani

Punë të mbarë

 

Metë Kolshi

Urime dhe shumë suksese!

 

Xhemajl Pllana

Urime e suksese!

 

Fehmi Meta

Urime e suksese🇦🇱tv.Kombtar

 

Nazime Hoxha

Urime suksese

 

Ramadan Halil Hoti

Urime!

 

Meçan Zotaj

Urime dhe seksese TV Dielli

 

Halil Thaçi

Urime e suksese edhe në të ardhmen!

 

Ilmie Isufi Preniqi

Urime e shume suksese, nje BRAVO e madhe per familjen e juaj, jeni te pa zavendsueshem!

 

Astrit M Dervishaj

Urime dhe shumë suksese

 

Idriz Mehmeti

Urimit i bashkohem edhe unë, shumë urime & suksese Tv-Dielli…

 

Hasan Maloku

Shumë urime për tër stafin e tv dielli dhe ju uroj suksese dhe punë të mbar

 

Fazli Rashica

Shumë urime Zamirit dhe TV DIELLI,

Respekte, shëndet e suksese…

 

Shkelzen Morina

Urime dhe suksese!

 

Berat Krasniqi

Urime e shumë suksese

 

Faton Rizani

Urime suksese!

 

Manushe Ramosaj

Urime! Suksese të mëtutjeshme!

 

Abdyl Krasniqi

Shume urime e suksese!

 

Ramiz M. Karaqica

Urime, respekt!

 

Shaban Krasniqi

Suksese e mbaresi ne punen tuaj sa fisnike aq edhe atdhetare, i dashur Zamir Qeriqi!

Jeni ndër idealistët e kontribuesit shembullor ne promovimin e vlerave tona kombetare!

Gezuar, gezuar!

 

Osman Osmani

Urime e suksese tjera të radhës për TV Dielli dhe ekipin e tij të palodhshëm e shumë të vyer!

 

Florim Isufi

Urime suksese

 

Karaqeva Karaqeva

Urime t nderuar Tv Dielli nga brezi kufitar karaceva

 

Valdet Hoti

Urime Tv Dielli! Sukseset vazhdofshit gjatë gjithë kohës

 

Zelfie Pllana

Paç gjithmone suksese, Zamir!

 

Skender Xani

Urime dhe suksese të metutjeshme!

 

Mentor M. Shamolli

Urimet ma te sinqerta për Tv Diellin , ashtu si e ka emrin edhe vet telivizioni është s’bashku me stafin e mrekullushum përcjellës .

I urojm rrugëtim të suksesshum në jeten profesionale .

 

Hazir L. Murati

Urime e suksese të mëtejme!

 

Tone Buzhala Gashi

Urime, suksese pafund TV Dielli!

 

Hazbie Revuqi Sylejmani

Urime!

 

Skender Vardari

Urime dhe suksese të nderuar!

 

Nezir Shala

Urime dhe suksese Dielli për Kosovën e Lirë!

 

Nexhmedin Bashota

Suksese lart e me lart

 

Arjan Qeriqi

Urime e suksese!

 

Gezim Shabani

Urime e suksese gjithmon paqi

 

Mirvete Uka

Urime e suksese!

 

Besarbër B. Krasniqi

Urime e suksese tutje!

 

Bujar Tershani

Urime urime suksese

 

Sazan Ibrahimi

Urime!

 

Naser Shala

Njè zè qè po i ruan vlerat kombètare. Urime

 

Ukë Amerllahi

Suksese

 

Ylmize Tafallari

Urime e suksese te metutjeshme!

 

Enver Alushani

Urime.

 

Ajshe Myrtaj

Urime TV Dielli sukseset mos te mugofshin as nje here!

 

Sabri Lushi

Urime e Suksese.

 

Adil Fetahu

Urime e suksese!

 

Hamez Beqiri

Urime e suksese

 

Elmi Durmishi

Urime,shëndet e sukses!

 

Hetem Matoshi

Urime e kurr mos ju ndalshin sukseset

 

Sokol Aliu

Urime!

 

Vlora Gutaj-Kafexholli

Pune te mbare e suksese paqi gjithmon.

 

Karaqeva Karaqeva

Shum urime tv dielli

 

Selatin Rizani

Urime e suksese zëri i lirise

 

Shefik Sadiku

Shumë Urime për TV Dielli! Suksese në vijimsi. Zamir Qeriqi, mos u ndalë!

 

Labi Dervishaj

Radio Kosova e Lirë dhe TV Dielli janë mediumet më të mira në Kosovë!

 

Bile Qerimi Hoti

Urime, gjithmone me suksese

 

Ylber Ndrecaj

Urime e suksese

 

Agron Gashi

Shumë urime, suksese!

 

Lumnije Neziri

Urime ju prift e mbara

 

Bashkim Ndrecaj Kimi

Urime suksese

 

Ibrahim Skenderi

Urime përvjetori i themelimit. Uroj që krahas përparimit profesional të vazhdoni me politikën redaktuese që lirisht mund të konsiderohet si Akademi e atdhetarizmit!

 

Lumnije Murati-Shamolli

Urime e suksese qdo her

 

Kefsere Miftari

Urime gjithmone me suksese

Kontrolloni gjithashtu

Shemsedin Dreshaj: Qeveria Kurti ka dështuar si në rrafshin e brendshëm ashtu edhe në atë ndërkombëtar

AAK-ja dërgon Statutin e Ri të Universitetit të Prishtinës në Gjykatën Kushtetuese

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shemsedin Dreshaj, ka njoftuar se Statuti i ri …