MIT KS
Fillimi / Lajmet / Ushtria e Shqipërisë tregon nivel të lartë përgatitjes në një stërvitje të përbashkët të NATO-s në Bullgari
Ushtria e Shqipërisë, tregoi nivel të lartë përgatitjes në një stërvitje të përbashkët të NATO-s në Bullgari

Ushtria e Shqipërisë tregon nivel të lartë përgatitjes në një stërvitje të përbashkët të NATO-s në Bullgari

Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka thënë se batalioni i III i këmbësorisë në Poshnje, tregoi nivel të lartë përgatitjeje në një nga stërvitjet e përbashkëta më të mëdha rajonale. Ajo ka shkruar se në stërvitjen “Strike Back 19” në Novo Selo të Bullgarisë, ku morën pjesë rreth 800 trupa nga pesë vende të ndryshme. “Djemtë tanë përmbushën me sukses qëllimin kryesor të stërvitjes; ndërveprimin dhe bashkëpunimin me aleatët e NATO-s në fushën e betejës”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Pas raportimit të 27 rasteve të reja me COVID-19, IKSHKP apelon për respektimin e rekomandimeve të dhëna

Pas raportimit të 27 rasteve të reja me COVID-19, IKSHKP apelon për respektimin e rekomandimeve të dhëna

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës përmes një komunikate për media u bënë thirrje ...