Brickos

Kadri Veseli

Veseli: Ushtrinë do ta bëjmë ne, të tjerët le të merren me dilema

Gjatë Konventës se 8-të Zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari i kësaj partie Kadri Veseli ndër të tjera theksoi së ushtria do të behët pa marrë parasysh dilemat që mund t’i kenë të tjerët. “Me vizionin tonë, me besimin e marrë nga qytetarët e Kosovës, ne garantojmë thellimin dhe fuqizimin e këtij partneriteti. Aleanca me Perëndimin, e lindur në ditët e rënda të luftës çlirimtare është vlerë e pacenueshme kombëtare. Të tjerët le të merren me dilema, ne do ta bëjmë Ushtrinë e Kosovës, do ta bëjmë një ushtri moderne e profesionale, rojtare e sigurisë së atdheut tonë, kontribuuese e paqes dhe stabilitetit në rajon, anëtare dinjitoze e NATO-s, krenari e brezave që ëndërruan gjatë lirinë e Kosovës, krenari e brezave që do ta trashëgojnë shtetin e pavarur dhe sovran, Republikën e Kosovës”, ka deklaruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Behramaj: Albin Kurti nuk do unifikim, ai do polarizim

Duke komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti para anëtarësisë së partisë Vetëvendosje, ish-këshilltar i ish …