Veteranët Dukagjinit, homazhe në Jabllanicë në kujtim për heroizmin e Luftës së UÇK-së

Veteranët Dukagjinit, homazhe në Jabllanicë në kujtim për heroizmin e Luftës së UÇK-së

Sot në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Jabllanicë të Gjakovës, organizohen homazhe dhe takim i të gjithë veteranëve të Zonës Operative  të Dukagjinit, në kujtim për heroizmin e Luftës së UÇK-së. Kështu ka njoftuar dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë. Homazhet fillojnë në orën 12:00.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …