KEK
Fillimi / Lajmet / Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi ndalohet në Aeroportin e Antalisë pasi emri i tij është dërguar në Interpol nga Serbia
Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi ndalohet në Aeroportin e Antalisë pasi emri i tij është dërguar në Interpol nga Serbia

Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi ndalohet në Aeroportin e Antalisë pasi emri i tij është dërguar në Interpol nga Serbia

Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi sot është ndaluar nga Policia turke në Aeroportin e Antalisë, pasi shteti serb ka dërguar emrin e tij dhe ish pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, i cili ka shtuar se nga burimet që kanë marrë, Serbia këto ditë ka bërë një listë re me emra të ish pjesëtarëve të UÇK-së. “Ju bëjmë apel të gjithë bashkëluftëtarëve që këto ditë mos të dalin nga shtetet tjera. Shteti Turk duhet të mos i marrë parasysh asnjëherë veprimet dhe listat e dërguar në Interpol nga Serbia”, ka shkruar ai

Kontrolloni gjithashtu

KQZ merr vendimin për të kufizuar shpenzimet e partive politike për zgjedhjet në Besianë dhe në Mitrovicën Veriore

KQZ merr vendimin për të kufizuar shpenzimet e partive politike për zgjedhjet në Besianë dhe Mitrovicën Veriore

KQZ ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është marrë vendim për të kufizuar shpenzimet e ...