MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Veton Berisha: Për komunitetin egjiptian është i pa pranueshëm gjesti i Tomë Gashit
Veton Berisha

Veton Berisha: Për komunitetin egjiptian është i pa pranueshëm gjesti i Tomë Gashit

Në një reagim të deputetit Veton Berisha thuhet se si deputet i Kuvendit të Kosovës, përfaqësues i një pjese të madhe të familjeve të varfëra në Kosovë nga komuniteti Egjiptian i dënoj ashpër veprimet e avokatit të mirënjohur, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Tomë Gashi,  ndaj një lypsari në qendër të Prishtinës. Veprimet e z. Gashi janë veprime qyqare, raciste dhe tepër të liga.  Tani e pyes z.Gashi si profesionist i së drejtës me shumë përvojë a duhet të trajtohet kështu njeriu nga njeriu,  apo të tillët janë përgjegjësi e shtetit dhe jo individit!!?? Mos u anko tani në pushtetin z. Gashi tani pushteti jeni ju!!! Fillimi nuk po duket i mirë!!! ka shkruar Veton Berisha, deputet i Kuvendit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Kurti: Reciprociteti buron nga parimi i barazisë

Zyrtarë të Qeverisë në detyrë të Kosovës, iu bënë një vizitë Doganave të Kosovës për ...