MIT KS
Fillimi / Lajmet / Vjosa Osmani e kishte vendosur foton e Rugovës, atë të Thaçit, e kishte zhvendosur Glauk Konjufca, thotë Lutfi Haziri
Lutfi Haziri: Duhet pasur kujdes gjatë shkarkimeve në diplomaci, ka emra që kanë treguar performancë mbipartiake

Vjosa Osmani e kishte vendosur foton e Rugovës, atë të Thaçit, e kishte zhvendosur Glauk Konjufca, thotë Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për zhvillimet e fundit politike që lidhen me emrat e ministrave. Ai  ka treguar  se në LDK ka pasur diskutime për emrat e gjashtë ministrave, por sipas tij nuk ka pasur përplasje. Haziri ka bërë me dije se në LDK janë duke u analizuar edhe emrat e 13 zëvendës-ministrave që do të vijnë nga kjo parti. Duke folur për koalicionin LDK-Vetëvendosje, Haziri ka thënë se megjithatë nëse Kurti nuk e ndjen vizitën te varri i Ibrahim Rugovës, nuk ka nevojë të shtiret e të improvizojë politikisht për ta bëtë atë vizitë. Duke komentuar zhvendosjen e fotografisë së kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi në ambientet e Kuvendit, Haziri ka thënë se Vjosa Osmani e kishte vendosur fotografinë e Rugovës, ndërsa atë të Thaçit e kishte zhvendosur, Glauk Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Bujanocit në Kosovën Lindore del në përkrahje të Thaçit e Veselit dhe luftës së drejtë të UÇK-së

Komuna e Bujanocit në Kosovën Lindore del në përkrahje të Thaçit e Veselit dhe luftës së drejtë të UÇK-së

Komuna e Bujanocit në Kosovën Lindore ka reaguar ndaj pretendimeve që Zyra e Prokurorit Special ...