Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Vjosa Osmani, thotë se Kosova po i humb 400 mijë euro në ditë, si pasojë e aferave korruptive
Osmani e njofton kryetarin Thaçi se kërkesa e tij për adresim deputetëve do të shqyrtohet pas datës 9 mars

Vjosa Osmani, thotë se Kosova po i humb 400 mijë euro në ditë, si pasojë e aferave korruptive

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova i humb 400 mijë euro në ditë si pasojë e aferave korruptive, ndërsa ka premtuar se pas 6 tetorit “Kosova nuk do të përfaqësohet më,  nga ata që shkatërrojnë miqësitë me parterët tanë”.

Paramendoni sa do të ishim 400 mijë por të investoheshim në Gollak. Kjo humbje vjen si pasojë e krimit dhe korrupsionit në baza ditore”, ka thënë ajo, bën të ditur LDK-ja përmes një njoftimi për media. “Të tjerët që ju premtojnë Zvicra dhe kanë parulla kundër korrupsionit, ata janë vetë sinonim i korrupsionit. Të tillët nuk i duhen Gollakut dhe as Kosovës. Ata japin fjalë të mëdha, por kurrë asnjë punë të mirë për Kosovën nuk e kanë bërë. Prandaj nuk meritojnë një shans të dytë”, ka shtuar Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Tërnava: rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Naim Tërnava: Rënia e numrit të të infektuarve në ditët e fundit është mundësi e mirë që të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame në Kosovë, Naim Tërnava, është deklaruar se rënia e numrit të ...