Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, por ne do të mundohemi të fitojmë sa më shumë e të humbim sa më pak
Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, por ne do të mundohemi të fitojmë sa më shumë e të humbim sa më pak

Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, por ne do të mundohemi të fitojmë sa më shumë e të humbim sa më pak

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar se vendi i tij do të përballet me një luftë të vështirë për Kosovën. “Na pret një betejë e vështirë për Kosovën. Kjo ka tmerruar popullin tonë. Vendi ynë është më i dobët. Të gjithë flasin për një vend ku shpërthejnë trazira pa kuptim. Kjo ka dobësuar pozicionin e popullit tonë në Serbi, Mal të Zi dhe Kosovë”, tha Vuçiq. Ai thekson se situata për çështjen e Kosovës është e ndërlikuar dhe e vështirë për Serbinë. “Është shumë e vështirë. Detyra ime është të përpiqem të gjej zgjidhjet më të mira, të përpiqem të bësh paqe me shqiptarët, pa rrezikuar interesin kombëtar,” shton Vuçiq. Sipas tij, ekziston një rivalitet i madh midis Evropës dhe Amerikës për këtë çështje. “Unë po mundohem të përfitoj sa më mirë që të mundemi, të humbasim sa më pak,” u shpreh Vuçiq.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i MPB-së Agim Veliu, vizitoi Inspektoratin Policor të Kosovës(IPK)

Ministri i MPB-së Agim Veliu, viziton Inspektoratin Policor të Kosovës, i ofron mbështetje këtij insitucioni

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, pas një vizite që ka pasur në Inspektoratin ...