driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Më 15 janar 2018 përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” e autorit, Avni Dehari
Avni Dehari

Më 15 janar 2018 përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” e autorit, Avni Dehari

Në nismë të “Vitit të Skënderbeut” Forumi i Krijuesve të Artit të Prishtinës dhe Shtëpia botuese “ORFEU”, të hënën, më 15 janar 2018, do të përurojë  trilogjinë e  Avni Deharit” “GJERGJAT NË DRITA PËRKRENARESH” (romanet e saj “DRAGOI”, “UDHËKRYQI” dhe “FLAKADANËT E LIRISË”). Kjo  është e para vepër për fëmijë e të rinj e letërsisë shqipe që ngërthen gjithë jetën dhe luftërat e Gjergj Kastriotit që nga lindja, më 6 maj 1405 e deri në kalimin e tij në amshim, më 17 janar 1468. Promovimi mbahet në Bibliotekën Kombëtare e Universitare “Pjetër Bogdani”, në Prishtinë duke filluar në orën 12.00.

Kontrolloni gjithashtu

Gendaij Sisojev: Mund të pritet fundi i politikës së qëndrimit të Beogradit zyrtar në dy karrige

Genadij Sisojev: Mund të pritet fundi i politikës së qëndrimit të Beogradit zyrtar në dy karrige

Korrespondenti i Komersantit rus për Ballkanin, Genadij Sisojev i ka thënë agjencisë së lajmeve të ...