Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / 21 vite pas rënies, ngrihet në Prishtinë, një shtatore për Komandantin Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari
Adem Shaban Jashari (28.11.1955 - 7.3.1998)

21 vite pas rënies, ngrihet në Prishtinë, një shtatore për Komandantin Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari

20 vjet pas luftës dhe 21 vite pas rënies, më në fund do të ngrihet në Prishtinë, një shtatore  për Komandantin Legjendar të  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari. Lajmin e ka bërë me dije drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri. Shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset afër ndërtesës së Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, në qendër të Prishtinës.

Kontrolloni gjithashtu

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), demanton shkrimin e gazetës “Koha Ditore”, me ...