Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Adem Jashari dhe familja e tij janë dëshmia e sakrificës për liri, udhëzues i së ardhmes, tha Visar Ymeri
Adem Jashari dhe familja e tij janë dëshmia e sakrificës për liri, udhëzues i së ardhmes, tha Visar Ymeri

Adem Jashari dhe familja e tij janë dëshmia e sakrificës për liri, udhëzues i së ardhmes, tha Visar Ymeri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, pas homazheve në Kompleksin Memorial, në Prekaz  ka deklaruar se Komandanti, Adem Jashari dhe familja e tij janë dëshmia e sakrificës për liri dhe udhëzues i së ardhmes se si individi është përherë në funksion të lirive kolektive. Visar Ymeri bashkë më deputetë dhe anëtarë të kryesisë, bënë homazhe të varrezat e të rënëve të familjes Jashari, në Prekaz me qëllim për t’i nderuar dëshmorët dhe familjen e cila u flijua që popullit të Kosovës t’i hiqet dhuna dhe okupimi.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...