kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Adem Zogiani ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja, pasi mendon se kjo parti ka degraduar nga vlerat e saj të dikurshme

Adem Zogiani ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja, pasi mendon se kjo parti ka degraduar nga vlerat e saj të dikurshme

Ish- kandidati për kryetar të Fushë Kosovës dhe anëtar i hershëm  nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Zogiani ka dhënë dorëheqja nga kjo parti. Arsyeja e dorëheqjes, sipas vlerësimit të tij është degradimi që ka pësuar kjo parti. Në dorëheqjen e tij ai i ka thënë Kadri Veselit se nuk mund ta luftojë korrupsionin pasi që në partin e tij i ka njerëzit më të korruptuar. “Ju edhe pse jeni të njoftuar nga kompania audituese e Pasqyrave Financiare e miratuar nga Kuvendi i Kosovës asnjë veprim nuk keni marrë gjer më sot….”, ka thënë ai. Ky reagim i Zogianit vjen pasi që kryetari i PDK-së, Kadri Veseli para ca ditësh bëri thirrje për t’u bashkuar dhe nënshkruar Aktin kundër korrupsionit e shpërdorimit të detyrës zyrtare. Unë nuk do të jem më  anëtar as simpatizant i PDK-së pasi që kjo parti ka  degraduar,  duke larguar dhe anashkaluar, duke ngritur e montuar aktakuza te ata që e formuan dhe forcuan PDK-në, dhe e sollën deri këtu, tha Adem Zogiani, veprimtar i hershëm dhe vëlla i dy dëshmorëve të kombit.

Kontrolloni gjithashtu

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po merren vesh për koalicion tash e ...