Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Agim Veliu thotë se nuk i komenton e video-mesazhet dhe auto-intervistat e çiftit Kurti-Osmani
Agim Veliu: Vjosa Osmani ka keqpërdorur besimin e partisë dhe elektoratit

Agim Veliu thotë se nuk i komenton e video-mesazhet dhe auto-intervistat e çiftit Kurti-Osmani

‘Përplasjet’ mes dy bashkë-partiakëve, Vjosa Osmanit e Agim Veliut, u bënë më të theksuara pas mocionit të mosbesimit të ngritur nga vet partia e tyre për rrëzimin e qeverisë, e që Osmani doli kundër. Por, pas deklaratave të mbrëmshme të kryekuvendares se Veliu nuk duhet të ishte pjesë e qeverisë, pasi ishte kundër një koalicioni me Vetëvendosjen që nga fillimi, erdhi edhe reagimi i këtij të fundit. Nënkryetari i LDK-së, thotë se nuk i komenton deklarimet e çiftit Kurti-Osmani. “Nuk i komentoj video-mesazhet. Për mua  ka qenë një video-mesazh, auto-intervistë. Video-mesazhet e Osmanit e Kurtit nuk i komentoj, edhe kur japin veç e veç edhe kur japin si çift Kurti-Osmani”, është shprehur ai.

Kontrolloni gjithashtu

Senati i Universitetit të Prishtinës e miraton kërkesën e studentëve që afati i prillit të mbahet në qershor

Senati i Universitetit të Prishtinës e miraton kërkesën e studentëve që afati i prillit të mbahet në qershor

Pas një diskutimi të gjatë Senati i Universitetit të Prishtinës morri vendim që provimet e ...