Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Ahmeti: Fëmijët nga Shqipëria të strehur në Prishtinë do të kenë mundësinë e vazhdimit të mësimit në kryeqytet
Ahmeti: Fëmijët nga Shqipëria që janë të strehur në Prishtinë do të kenë mundësinë e vijimit të shkollimit në kryeqytet

Ahmeti: Fëmijët nga Shqipëria të strehur në Prishtinë do të kenë mundësinë e vazhdimit të mësimit në kryeqytet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka marrë vendim që fëmijët nga Shqipëria e që janë të strehur në Prishtinë, të kenë mundësinë e vijimit të shkollimit në kryeqytet. Për këtë çështje komuna e Prishtinës shumë shpejt do të dalë me plan konkret. “Shkollat e Prishtinës janë të hapura për të gjithë fëmijët të larguar nga Shqipëria për shkak të tërmetit, e të strehuar në Prishtinë. Së shpejti, Drejtoria e Arsimit do ti tregoj detajet e lajmërimit, sistemimit dhe indkuadrimit të fëmijëve që mos të humbin orë të mësimit” shkruan Ahmeti.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...