valamobile
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ahmeti: Nëse krerët shtetërorë vazhdojnë të dërgojnë letra të ndërkombëtareve PSD do të tëhiqet nga Ekipi Negociator
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, thotë se Kosovën e presin ende shumë punë për t’u forcuar dhe konsoliduar

Ahmeti: Nëse krerët shtetërorë vazhdojnë të dërgojnë letra të ndërkombëtareve PSD do të tëhiqet nga Ekipi Negociator

Bashkëkryesuesi i ekipit të dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti ka thënë se do të tëhiqet nga Ekipi Negociator nëse krerët shtetërorë vazhdojnë të dërgojnë letra të ndërkombëtareve. Ahmeti, ka thënë se janë dakorduar edhe në takimet që ai ka pasur me Ramush Haradinajn dhe Hashim Thaçin se nuk do të vazhdohet më me publikimin e letrave. “I kam bërë të qartë zotit Haradinaj edhe dje edhe sot, edhe presidentit Thaçi në takimet e mëhershme, poashtu edhe zotit Limaj i kam thënë disa herë se nuk do të qëndrojmë në Ekipin Negociator nëse i kemi nga 10 letra në ditë nga secili lider”, ka thënë Ahmeti.

Kontrolloni gjithashtu

Më 29 maj përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në këtë autostradë

Më 29 maj 2019 përurohet rruga “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në Kaçanik

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se më 29 maj të këtij viti autostrada ...