KEK
Fillimi / Lajmet / Ahmeti: Qarkullimi i madh i makinave po e ndotë ajrin, zgjidhja e vetme është pagesa e rrugës në pjesët e populluara
Ahmeti: Qeveria e Kosovës deri më sot i ka të mbledhura në banka qendrore nga ATK-ja dhe Doganat, e të pashpenzuara

Ahmeti: Qarkullimi i madh i makinave po e ndotë ajrin, zgjidhja e vetme është pagesa e rrugës në pjesët e populluara

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë detaje rreth çështjes së hyrjes me pagesë në Prishtinë. Këtë sqarim aie bëri përmes rrjetit social, ku tha se duke filluar nga dhjetori qytetarët do të fillojnë të përballen me ndotjen e ajrit. “Duke filluar nga dhjetori, qytetarët prapë do të ballafaqohen me ndotjen, dhe kësaj radhe besoj se maskat e COVID-it do të na ndihmojnë në zvogëlimin e sëmundjeve respiratorë, e të cilat do të ishin edhe më të rrezikshme në kohë të pandemisë”, ka shkruar Ahmeti. E së dyti, ai thotë se edhe qarkullimi i madh i makinave po e ndotë ajrin, atëherë zgjidhja e vetme mbeten ndërtimi i rrugëve alternative (unaza) dhe pagesa e takses për lëvizje me makinë në pjesë të populluara të qytetit ku ka tollovi dhe që mund të shkaktojnë ndotje”, ka shkruar Ahmeti.

 

Kontrolloni gjithashtu

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus shprehu sot dëshirën që fushatat e vaksinimit kundër COVID-19 ...