Mujë Krasniqi

Akademi përkujtimore në 18-vjetorin e rënies së Mujë Krasniqit dhe 40 bashkëluftëtarëve të tij

Në organizim të shoqatave të luftës së UÇK-së, mbahet Akademi përkujtimore me rastin e 18 vjetorit të rënies së  dëshmorëve të Zonës Operative të Drenicës dhe të Pashtrikut  të cilët kanë  rënë në vendin e quajtur Likenet e Hasit në Gorozhup të Pashtrikut më 14 dhjetor 1998,udhëhequr nga komandanti, Mujë Halil Krasniqi. Akademia mbahet në sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë, në orën 17.00.

Kontrolloni gjithashtu

Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, mbështesin kandidaturën e zonjës Kamala Harris për kryetare të Amerikës

Ish-kryetari Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, e cila garoi …