KEK
Fillimi / Lajmet / AKB: Hapja e aeroportit të Kukësit është mundësi e madhe edhe për Kosovën dhe ekonominë e saj
AKB: Hapja e aeroportit të Kukësit është mundësi e madhe edhe për Kosovën dhe ekonominë e saj

AKB: Hapja e aeroportit të Kukësit është mundësi e madhe edhe për Kosovën dhe ekonominë e saj

Aleanca Kosovare e Bizneseve  e vlerëson si mundësi të madhe edhe për Kosovën, për ekonominë, turizmin dhe investimet e huaja, hapjen e aeroportit të ri nē Kukës. Nëpërmes një komunikate për shtyp, AKB që udhëhiqet nga Agim Shahini thekson se ky aeroport që është vetëm 100 kilometra nga Prishtina do të ofrojë mes tjerash konkurrencë dhe shërbime më te lira e më të shpejta edhe për kosovarët e diasporën. Gjithashtu sipas AKB-së kjo e rrit edhe mundsinë e konkurencës të importeve dhe eksportëve të mallrave dhe shërbimeve kombëtare dhe ndërkombëtare të Kosovës dhe të Shqipërisë por dhe me gjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...