Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Diasporën do ta integrojmë brenda shtetit të Kosovës
Albin Kurti: Diasporën do ta integrojmë brenda shtetit të Kosovës

Albin Kurti: Diasporën do ta integrojmë brenda shtetit të Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti, ka premtuar se diasporën do ta integrojnë brenda shtetit të Kosovës. Në fjalën e tij në “Kongresin e dytë ekonomik, Unioni i Bizneseve shqiptaro-gjermane në Gjermani”, Kurti ka thënë se duhet të vazhdojë kontributi i mërgatës për zhvillimin e ekonomik të Kosovës. “Qeveria e re diasporën nuk do ta konsiderojë si pjesë të cilës i tregojmë se çka duhet të bëjë, por si proces në të cilin e ftojmë të marrim vendime të përbashkëta. Për të arritur këtë na duhet një organizim shtetëror cilësor”, ka thënë Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Haradinaj: Kosova ofron kushte të volitshme për investitorë të huaj por dhe ka kapacitete për t’i gjeneruar investimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim investitorë nga Izraeli dhe Shqipëria, ...