MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Edi Rama mendon se Republika e Kosovës nuk është dashur të vet-përjashtohet nga Samiti i Ohrit
Edi Rama mendon se Republika e Kosovës nuk është dashur të vet-përjashtohet nga Samiti i Ohrit

Edi Rama mendon se Republika e Kosovës nuk është dashur të vet-përjashtohet nga Samiti i Ohrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Kosova nuk është dashur të vet-përjashtohet nga Samiti i Ohrit Ai kështu ka thënë gjatë një konference për medie, pas mbajtjes së këtij samiti, duke theksuar se nuk e ndryshuar qëndrimin se Serbia duhet ta njohë Pavarësinë e Kosovës. “Bashkëpunimi rajonal me vendet e rajonit – përfshirë Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinë të cilat nuk e njohin Kosovën nuk do të thotë se Shqipëria ka ndryshuar qëndrim ndaj Serbisë dhe as unë nuk e kam ndryshuar qëndrimin se Serbia duhet të njohë Kosovën”, ka deklaruar Rama. Ai ka thënë se heqja e kufirit në mes të vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk është një mini-Schengen.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: SHBA-të të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Thaçi: SHBA-të të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy fondacioneve ndër më të rëndësishmet ...