Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Do të diskutoj demarkacionin me Malin e Zi, në mënyrë që të zgjidhet pa humbës, nëse është e mundur
Albin Kurti

Albin Kurti: Do të diskutoj demarkacionin me Malin e Zi, në mënyrë që të zgjidhet pa humbës, nëse është e mundur

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti tha se ai do të diskutojë demarkacionin me autoritetet malazeze në mënyrë që të zgjidhet çështja pa humbës, nëse është e mundur. Në një intervistë me Agjencinë e Transmetimit të Shërbimeve Publike të Malit të Zi, ai shprehu gatishmërinë e tij për t’u takuar me Kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq, me qëllim që të zgjidhet çështja e ndryshimit të marrëveshjes së demarkacionit në interes të ndërsjellë. “Unë dua të takohem me Kryeministrin e Malit të Zi dhe autoritetet në Podgoricë tani, si Kryeministrin e ri, dhe të shohim se çfarë mund të bëjmë. Le të shqyrtojmë mundësitë dhe se nuk do të ketë humbës në këtë marrëveshje”, tha ai, duke shtuar se qeveria e ardhshme e Kosovës dëshiron marrëdhënie të mira me Mali i Zi, raporton Hina.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Hoti, sot në Paris ka nënshkruar dy marrëveshje me Francën dhe ka ftuar për vizitë, kryetarin Macron

Kryeministri Hoti, sot në Paris ka nënshkruar dy marrëveshje me Francën dhe ka ftuar për vizitë, kryetarin Macron

Kryetari i Francës, Emmanuel Macron ia ka bërë të ditur kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ...