MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Tanja Fajon, kundër vendimit të Francës për të bllokuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë
Tanja Fajon

Tanja Fajon, kundër vendimit të Francës për të bllokuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, ka reaguar ashpër lidhur me  vendimin e  Francës për të bllokuar hapjen e negocjatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Është koha që BE-ja të tregojë maturim politik dhe përgjegjshmëri! Liderët e këtyre vendeve i kanë bërë “detyrat” e tyre! Tani është koha që Këshilli i Bashkimit Europian të bëjë pjesën e tij dhe të pranojë më në fund hapjen  e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Tanja Fajon arriti ta siguronte në muajin maj një mandat tjetër 5-vjeçar në Parlamentin Europian.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...