Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Ende nuk jemi marrë vesh me LDK-në lidhur me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje
Albin Kurti: Ende nuk jemi marrë vesh me LDK-në lidhur me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje

Albin Kurti: Ende nuk jemi marrë vesh me LDK-në lidhur me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk janë marrë veshë për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Atëherë kur ta kemi marrëveshjen e plotë do të mund ta shpalosim atë gjerë e gjatë. Përfundon takimi i sotëm dhe unë jam në kontakt të drejtpërdrejt me kryetarin e LDK-së që ta përcaktojmë takimin e radhës sa i përket ditës edhe orës që të vazhdojmë më tutje drejt marrëveshjes”, ka thënë Kurti në një prononcim për gazetarë.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...