kek
MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Kontaktet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa janë të vazhdueshme dhe do të takohemi sa më shpejtë
Kurti: Nexhmije Pagarusha ishte bilbil i gëzuar por edhe i trishtë, bilbil poshtë një shteti që ishte në diktaturë

Albin Kurti: Kontaktet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa janë të vazhdueshme dhe do të takohemi sa më shpejtë

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Vetëvendosjes. Asnjëri prej anëtarëve të Kryesisë së Vetëvendosjes nuk ka folur para mediave për atë që është diskutuar. Kurse kryetari i kësaj partie, Albin Kurti u ka thënë gazetarëve se kontaktet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa janë të vazhdueshme dhe ata do të takohen sa më shpejtë që të jetë e mundur. Ndërkaq, nuk dihet nëse dy liderët e partive do të takohen sot, pasi që presidenti i vendit, Hashim Thaçi i ka dhënë Kurtit 48 orë kohë për propozimin e emrit për kryeministër.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...