kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti thotë se punën e parë që do ta bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi i shtetit
600 milionë euro për mandatin tonë të parë katërvjeçar premton, Albin Kurti

Albin Kurti thotë se punën e parë që do ta bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi i shtetit

Albin Kurti ka deklaruar se gjëja e parë që do të bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi i shtetit. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se gjëja e parë që do të bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi i shtetit duke shtuar se ai nuk ka nevojë për 3 zëvendësa dhe 35 këshilltarë. Kurti këto komente i bëri gjatë tri takimeve me qytetarë në Besianë, ku tha se mbështetjen për prodhimin vendor, shpërndarje, por edhe në konsum, qeveria e Lëvizjes do ta garantojë përmes ligjit për mbrojtjen e prodhimit vendor. “Shteti si konsumator do të jetë konsumues i prodhimeve vendor më së pari”. Në tubime morën pjesë edhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kontrolloni gjithashtu

Jetullah Krasniqi

Po përballemi me akuza të një Alfred Hiçkoku të kohës moderne siç ishte Dik Marty”, thotë, Jetullah Krasniqi

Ish- ushtari i UÇK-së, Jatullah Krasniqi nga Prizreni, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Dua ...