KEK
Fillimi / Lajmet / Albulena Balaj-Halimaj: Asnjë marrëveshje në Bruksel nuk do të nënshkruhet pa njohjen e Kosovës nga Serbia
Balaj-Halimaj: Asnjë marrëveshje në Bruksel nuk do të nënshkruhet pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Albulena Balaj-Halimaj: Asnjë marrëveshje në Bruksel nuk do të nënshkruhet pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj, ka thënë se asnjë marrëveshje në Bruksel nuk do të nënshkruhet pa njohjen e Kosovës nga Serbia. Kjo deklaratë vjen pas asaj që ka thënë Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, se pa formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk do të ketë as marrëveshje gjithëpërfshirës Kosovë-Serbi. Sipas saj, mospajtimet me partnerët aktual të koalicionit, janë normale dhe që nuk e rrezikojnë qëndrueshmërinë e Qeverisë.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...