KEK
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet dhe për këtë po angazhohet ditë e natë Qeveria
Albulena Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet dhe për këtë po angazhohet ditë e natë Qeveria

Albulena Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet dhe për këtë po angazhohet ditë e natë Qeveria

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se tendenca për të njollosur punën dhe angazhimin e ministrit Vitia është asgjë tjetër veçse tendencë për rrezikimin e jetës së qytetarëve me anë të publikimit të dokumenteve konfidenciale. “Me interpretime qëllimshëm të devijuara nuk mund të shpaloset realiteti. E kuptoj plotësisht punën e medieve, por nuk mund të quhet “punë medie” nëse publikon diqka që rrezikon furnizimin me vaksina. I lus mediet e gazetarët që kanë qëllime të mira që të jemi bashkë në këtë përpjekje me qëllim të shpëtimit të jetëve të qytetarëve tanë. Sigurimi i vaksinave është top prioritet dhe për këtë po angazhohet ditë e natë Qeveria”, ka shkruar Haxhiu. Ajo ka thënë se qeveria aktuale është në situatë të tillë për shkak neglizhencës e menaxhimit të keq nga qeveria e kaluar.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...