KEK
Fillimi / Lajmet / Blerta Deliu-Kodra: Ministri Vitia të kërkojë falje nëse për shkak të neglizhencës së tij po vonohet furnizimi me vaksina
Blerta Deliu-Kodra: Ministri Vitia të kërkojë falje nëse për shkak të neglizhencës së tij po vonohet furnizimi me vaksina

Blerta Deliu-Kodra: Ministri Vitia të kërkojë falje nëse për shkak të neglizhencës së tij po vonohet furnizimi me vaksina

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia duhet të kërkojë falje nëse për shkak të neglizhencës së tij vonohet furnizimi me vaksinat kundër COVID-19. Në një postim në rrjetin social ajo ka thënë se përpjekja për ta paralajmëruar një dështim eventual të sigurimit të vaksinave duke bartur fajin te mediat është e pajustifikueshme dhe e papërgjegjshme. “Ministri Vitia duhet të kërkojë falje nëse për shkak të neglizhencës së tij vonohet furnizimi me vaksinat kundër COVID-19. Përpjekja për ta paralajmëruar një dështim eventual të sigurimit të vaksinave duke bartur fajin te mediat është e pajustifikueshme dhe e papërgjegjshme”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Daut Haradinaj: Zonja, Donika Shvarc duhej të shkonte në Prokurori për akuzat kundër meje, nëse ka diçka të vërtetë

Ish-deputeti e kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, para rreth tre muajve, iu kishte ...