Fillimi / Lajmet / Albulenë Haxhiu: Isa Mustafa e Hashim Thaçi të japin dorëheqje si shkelës të kushtetutës e si rrënues të Republikës
Haxhiu sulmon rëndë kryetarin Thaçi me cilësimet ‘kriminel’ e ‘tradhtar’

Albulenë Haxhiu: Isa Mustafa e Hashim Thaçi të japin dorëheqje si shkelës të kushtetutës e si rrënues të Republikës

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu reagoi kundër arrestimit të Dardan Molliqajt nga Policia e Kosovës. Ajo ka shkruar se protesta ishte madhështore, paqësore dhe  më masive se ajo e 9 janarit. Ishte madhështore por edhe paqësore! Me arrestimet politike të para dy ditëve dhe arrestimin e sotëm të Dardanit situata do të tensionohet dhe këtë askush më nuk e vë në dyshim. Se përgjegjësit për tensionimin e situatës do të mbahen Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi, poashtu askush këtë fakt nuk e vë në dyshim. Ajo ka kërkuar të ndalen arrestimet dhe Mustafa e Thaçi të japin dorëheqje si shkelës të kushtetutës e si rrënues të Republikës. Nuk do të ju tolerojmë të shkelni mbi ne dhe mbi ta, ka shkruar mes tjerash deputetja, Albulenë Haxhiu.

Kontrolloni gjithashtu

Si shkak i erërave të fuqishme që kanë mbretëruar në Kosovë mbi 100 mijë qyetarë kanë mbetur pa energji elektrike

Ministria e Ekonomisë   zotohet se do  të ndajë  75 milionë euro, për sunvencionimin e energjisë për qytetarët dhe bizneset

 Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE), institucion i pavarur përgjegjës për përcaktimin e tarifave që ...