Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Aleksanër Vuçiq: Nuk e pranojmë shenjën e barazisë mes tërheqjes së njohjeve dhe taksës
Aleksanër Vuçiq: Nuk e pranojmë shenjën e barazisë mes tërheqjes së njohjeve dhe taksës

Aleksanër Vuçiq: Nuk e pranojmë shenjën e barazisë mes tërheqjes së njohjeve dhe taksës

Kryetari serb Aleksandër Vuçiq tha pas takimit me emisarin e Amerikës në bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, se në marrëdhëniet Beograd-Prishtinë nuk ka bisedime të lehta, por ai ishte mirënjohës që Grenell i kuptoi nevojat e Serbisë. Vuçiq theksoi se nuk e pranon shenjën e barazisë midis tërheqjes së njohjes dhe tarifave të Kosovës. “Kemi biseduar edhe për atë që e quajnë fushatë kundër njohjeve të Kosovës. Për ne është e rëndësishme dhe disa herë i kemi ofruar Kosovës marrëveshje që të pushohet aplikimi në pranim në organizata ndërkombëtare në mënyrë që të ndalojë angazhimi ynë, por ata vazhdimisht e kanë refuzuar”, ka deklaruar Vuçiq.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i MTI-së, Vesel Krasniqi thotë se do të lejohet mbajtja e dasmave dhe hapja e pishinave deri me 50 persona

Ministri i MTI-së, Vesel Krasniqi thotë se do të lejohet mbajtja e dasmave dhe hapja e pishinave deri me 50 persona

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja e ...