Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Ambasada Amerikane, në Tiranë njofton të gjithë qytetarët se “Shqipëria do të mbajë zgjedhje në 30 qershor”
Ambasada Amerikane, në Tiranë njofton të gjithë qytetarët se “Shqipëria do të mbajë zgjedhje në 30 qershor”

Ambasada Amerikane, në Tiranë njofton të gjithë qytetarët se “Shqipëria do të mbajë zgjedhje në 30 qershor”

Ambasada Amerikane, në Tiranë njofton të gjithë qytetarët se “Shqipëria do të mbajë zgjedhje në 30 qershor. Në njoftimin për qytetarët e saj, ambasada amerikane thekson se votimi është planifikuar nga ora 7:00 deri ne 19:00. Sipas përfaqësisë diplomatike të SHBA-ve në Tiranë, “zgjedhjet do të mbahen në çdo bashki në Shqipëri”. Vendndodhja; Brenda dhe jashtë qendrave të votimit, qendrave të numërimit, zyrave të administrimit zgjedhor në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria do të zhvillojë zgjedhje në çdo bashki në 30 qershor. Ngjarja: Zgjedhjet lokale në Shqipëri, janë përcaktuar për t’u zhvilluar në 30 qershor 2019, thuhet në njoftimin zyrtar të ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Pavarësisht nga ky qëndrim i Amerikës, Ilir Meta, Sali Berisha e Lulzim Bash janë unikë kundër mbajtjes së zgjedhjeve, madje duke kërcënuar edhe me përdorimin e armëve kundër votuesve.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per Strand Sjaastad

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per Strand Sjaastad

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per ...