MIT KS
Fillimi / Lajmet / Ambasadori Abbott thotë se Britania e Madhe do ta mbështesë zhvillimin dhe aftësimin e ushtarëve të FSK-së
Ambasadori Abbott thotë se Britania e Madhe do të vazhdojë të mbështesë zhvillimin dhe aftësimin e ushtarëve FSK-së

Ambasadori Abbott thotë se Britania e Madhe do ta mbështesë zhvillimin dhe aftësimin e ushtarëve të FSK-së

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë se vendi i tij do ta vazhdojë përkrahjen për Forcën e Sigurisë së Kosovës. “Mbretëria e Bashkuar ka treguar mundësinë dhe gatishmërinë e saj që të investojë në këtë forcë të re dhe të aftë”, ka shkruar ai. “Në Rezidencën time, pata kënaqësinë të prisja pjesetaret e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar. Mbretëria e Bashkuar ka treguar mundësinë dhe gatishmërinë e saj që të investojë në këtë forcë të re dhe të aftë. Ne do të vazhdojmë të mbajmë marrëdhënie dhe të mbështesim zhvillimin dhe aftësimin e FSK-së edhe në të ardhmen. Shfrytëzova rastin ta përgëzoj Komandantin e FSK-së për ekipin e FSK-së që ka fituar Medaljen e Argjendtë në garën “Cambrian Patrol” në Mbretërinë e Bashkuar. Suksesi i tyre është rezultat i drejtpërdrejtë i përpjekjeve dhe përkushtimit të madh të personelit të FSK-së, të cilët vepruan dhe u bazuan në iniciativat e tyre dhe shfrytëzuan aftësitë në rritje të FSK-së”, ka shkruar Abbott.

Kontrolloni gjithashtu

PDK-ja në Fushë Kosovë deklaron se AAK-ja po i gënjen qytetarët e Fushë Kosovës për vende pune

PDK: Të dhënat e mbi 1 milion qytetarëve u morën nga dhoma e përgjimeve në Telekom, VV do të shantazhojë çdo familje të Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës ka alarmuar për skandalin e fundit të qeverisë në ikje Kurti ...