MIT KS
Fillimi / Lajmet / Grupet punuese LDK – LV i vazhdojnë sot takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe infrastrukturën
Grupet punuese LDK - Vetëvendoje i vazhdojnë sot takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe infrastrukturën

Grupet punuese LDK – LV i vazhdojnë sot takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe infrastrukturën

Takimi i LDK-së dhe Vetëvendojes do të zhvillohet në seli të kësaj të fundit, duke filluar në orën 15:00. Grupet punuese të këtyre partive politike sot i vazhdojnë takimet, ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore. Sipas burime brenda grupet punuese pothuajse janë në përfundim të punës së tyre dhe pastaj i mbetet kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, të dakordohen rreth propozimit të këtyre grupeve, si dhe t’i ndajnë përgjegjësitë qeverisëse. Përndryshe, pas takimit të grupeve punuesve në mes LDK-së dhe Vetëvendosjes i cili është mbajtur të hënën, Glauk Konjufca paralajmëroi se për 10 ditë do të përfundojnë negociatat për formimin e qeverisë së ardhshme.

Kontrolloni gjithashtu

Veteranët e UÇK-së e rregullojnë obeliskun e dëmtuar të ushtarëve amerikanë ditë më parë në Prizren

Veteranët e luftës së UÇK-së e rregullojnë obeliskun e dëmtuar të ushtarëve amerikanë ditë më parë në Prizren

Obelisku në Prizren kushtuar dy ushtarëve amerikanë, që ishte dëmtuar pjesërisht, të enjten është rregulluar ...