mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Arbërie Nagavci, thotë se taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk duhet të largohet në asnjë rrethanë
Arbërie Nagavci, thotë se taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk duhet të largohet në asnjë formë

Arbërie Nagavci, thotë se taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk duhet të largohet në asnjë rrethanë

Vendimi i Qeverisë për vënien e taksës 100% ndaj produkteve serbe ka përplasur Thaçin dhe Haradinajn. Përderisa kreu i shtetit ka deklaruar publikisht se tarifa në fjalë mund të hiqet, shefi i ekzekutivit po vazhdon të këmbëngulë se taksa nuk do të largohet derisa Serbia ta njohë Kosovën. Në anën tjetër BE-ja tashmë ka kërkuar disa herë shfuqizimin e taksës 100 për qind, pasi Vuçiq ka pohuar se nuk do të ketë vazhdim të procesit të dialogut nëse nuk zhbëhet vendimi për taksën. Në anën tjetër, përfaqësuesit e opozitës vlerësojnë se kjo çështje nuk duhet të kthehet mbrapa në asnjë rrethanë. Deputetja e Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thotë se taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk duhet të largohet në asnjë formë. Sipas saj, ky është një prej vendimeve të pakta pozitive që Qeveria i ka marrë deri më tani. “Është dashur të jetë shumë më herët dhe do të duhej të kishte reciprocitet të plotë, andaj e mbështesim. Është shumë gabim që tashmë të tërhiqemi nga ky vendim”, ka deklaruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...