akp deri me 23 janar
valamobile
kek baner i ri
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri i vendit, Enver Hoxhaj ka pritur sot në një takim kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi
Zëvendëskryeministri i vendit, Enver Hoxhaj ka pritur sot në një takim kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi

Zëvendëskryeministri i vendit, Enver Hoxhaj ka pritur sot në një takim kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Prishtinë, kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit rreth dialogut Kosovë-Serbi. Hoxhaj e ka informuar Arifin rreth takimit të fundit të delegacionit shtetëror të Kosovës në Bruksel me Shefen për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Frederika Mogherini, si dhe cilat janë pritjet e Kosovës në këtë dialog. Një nga temat që do të jetë prioritet i Kosovës është adresimi i të drejtave të shqiptarëve që jetojnë në Kosovën Lindore duke kërkuar reciprocitet të plot me të drejtat e serbëve të Kosovës. Të dy janë pajtuar që të koordinohen na vazhdimësi lidhur me dinamikën, temat dhe diskutimet në dialogun Kosovë – Serbi.

Kontrolloni gjithashtu

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet e gjithë veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të aktiviteteve tradicionale kulturore “Flaka e Janarit” me kënaqësinë më të madhe ju ...