KEK
Fillimi / Lajmet / Armend Zemaj: Arben Vitia, papërgjegjësinë e dëshmoi, paaftësinë e vulosi, dështimit nuk mund t’i ikë
Armend Zemaj: Arben Vitia, papërgjegjësinë e dëshmoi, paaftësinë e vulosi, dështimit nuk mund t’i ikë

Armend Zemaj: Arben Vitia, papërgjegjësinë e dëshmoi, paaftësinë e vulosi, dështimit nuk mund t’i ikë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Mehaj, ka reaguar pas dorëheqjes së Arben Vitisë nga posti i ministrit të Shëndetësisë. Ai ka thënë se sot, iku nga detyra ministri më i dështuar i qeverisë më populliste. “Thënë ndryshe e lëshoi detyrën për të synuar një detyrë të re, duke lënë të nënkuptohet se ishte bërë ministër me qëllim që nesër të synon të bëhet kryetar komune. Në të vërtetë, fillimisht ai duhej të shkarkohej apo të jepte dorëheqje të parevokueshme si rezultat i mungesës së menaxhimit të pandemisë, ku për pasojë i theu të gjitha rekordet e zeza në botë për vdekshmëri dhe numër të të infektuarve me Covid-19”. “Pra, papërgjegjësinë e dëshmoi. Paaftësinë e vulosi. Rekordet e zeza që vet i arriti, po dhe vet i theu. Dështimit nuk mund t’i ikë”, ka shkruar Zemaj.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...