Artan Grubi

Artan Grubi: Sa më shumë parti të garojnë, aq më keq për ne është për shkak se përçahet vota shqiptare

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi i ka komentuar zgjedhjet e fundit në Mal të Zi, duke shprehur një shqetësim të madh se partitë shqiptare në këtë shtet kanë humbur shumë mandate të deputetëve vetëm për shkak se nuk kanë qenë unifikuar.  Grubi konsideron se sa më shumë parti të garojnë, aq më keq është për shkak se përçahet vota shqiptare. Ai madje këtë e ka ilustruar me zgjedhjet e vitit 2011 në Maqedoni, ku shqiptarët humbën 4 deputetë. vetëm për shkak se garuan shumë parti politike. (Zhurnal).

Kontrolloni gjithashtu

Përplasja në mes të kryetares, Vjosa Osmani dhe kryekuvendarit, Glauk Konjufca, vë në dukje tensionet institucionale në Kosovë

Tensionet në mes ty dy institucioneve më të larta të shtetit të Kosovës dolën në …