leoni

Josep Borell: Ende nuk ka marrëveshje për reciprocitet mes Kosovës e Serbisë, kemi kohë deri më 1 shtator

Autoritete të BE-së kanë konfirmuar se sot në Bruksel mbahet takimi i nivelit të lartë i dialogut Kosovë-Serbi

Autoritete të BE-së kanë  konfirmuar se sot do të mbahet  takimi i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Në një komunikatë për media nga BE-ja thuhet se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të hënën do të priten në Bruksel nga përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell dhe nga emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. Takimet, fillimisht  do të zhvillohet ndaras e më pas do të ketë një takim të përbashkët mes Kurtit dhe Vuçiqit, thuhet  në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …