valamobile
akp deri me 1 prill
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Autoritetet kompetente të Francës kanë ndërmarr masa të jashtëzakonshme në Paris
Autoritetet kompetente të Francës kanë ndërmarr masa të jashtëzakonshme në Paris

Autoritetet kompetente të Francës kanë ndërmarr masa të jashtëzakonshme në Paris

Autoritetet kompetente të Francës kanë ndërmarr masa të jashtëzakonshme në Paris në prag të zhvillimit të ndeshjes së kampionatit botëror të futbollit ndërmjet Francës dhe Kroacisë dhe përvjetorit të revolucionit borgjez francez. Njoftohet se për mbarëvajtjen e rendit janë angazhuar 12 mijë oficerë të policisë dhe 1 mijë e 600 ushtarë. Franca është ende në gjendje alarmi për shkak të kërcënimit terrorist, prandaj forcat e sigurisë në të gjithë vendin po përgatiten për një fundjavë grumbullimesh publike që fillojnë sot  me festën kombëtare të 14 Korrikut që feston sulmin ndaj Bastijës në vitin 1789, një pikë kthese e revolucionit francez. Autoritetet presin që turmat që do të festojnë ditën e Bastijës nuk do të shpërndahen, pasi janë gati për finalen e kupës së botës që luhet të dielën dhe për këtë arsye siguria është përforcuar ndjeshëm.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, raporton në Komisionin për Integrime Evropiane për zbatimin e MSA-së dhe ERA-së

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, raporton në Komisionin për Integrime Evropiane për zbatimin e MSA-së dhe ERA-së

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka raportuar sot në Komisionin për Integrime Evropiane për zbatimin ...