Azgan Haklaj

Azgan Haklaj: Lule dhe qirinj për ty, Jonada!

Sot me disa djem të familjes Haklaj shkova në familjen e Jonadës për t’u solidarizuar në këto momente tragjike me familjarët dhe të afërmit e vogëlushes që helikat e skafit policesk e këputën jetën e saj që sapo kishte nisur.

Gijotina policeske e vrau publikisht në mënyrë të pamëshirshme ëngjëllin që tani është në parajsë pranë Zotit duke lënë në pikëllim të thellë prindërit dhe familjarët.

U prehsh në parajsë, Jonada.

Të gjithë shqiptarët luten për ty sot e janë me familjen tënde në këto momente të dhimbshme.

Ngushëllime të ndjera familjes Jonada.

Zoti ju dhashtë forcë familjarëve tu për të përballuar dhimbjen e shkaktuar nga krimi i tmerrshëm i uniformës shtetërore.

E tmerrshme!

Pas aktit të shëmtuar publik banditi i veshur me pushtet që kreu krimin e llahtarshëm kërcënonte edhe prindërit e vogëlushes por dhe të gjithë pushuesit që reaguan pas kësaj ngjarje makabre se do ti vriste të gjithë.

Akoma me e rëndë është piskama histerike e gruas se komisarit:

“Plumbin do të hani edhe ju të tjerët”.

Kjo britmë dëshmon mentalitetin kriminal të përfaqësuesve të shtetit.

Jonada qofsh e xhenetit.

Krimineli do të marrë ndëshkimin e Zotit

Allah Allah!

Amen.

Kontrolloni gjithashtu

Ansambli “Deçani” fitues i edicionit të shtatë të festivalit folklorik “Oda e Llapushës”

Mbrëmë ka përfunduar edicioni i shtatë i festivalit të folklorit “Oda e Llapushës”, festival tradicional …