Bajram Hasani

Bajram Hasani: Për çështjet e rëndësishme të vendit nuk duhet të flitet tinëz, sikur bëri kryeministri Mustafa

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Isa Mustafa me kryeministrin  malazias, Dushko Markoviq, në Shkodër. Ai ka thënë se për çështjet e rëndësishme të vendit nuk duhet të flitet tinëz. A e di Isa Mustafa, se për çështjet e Kosovës duhet të bisedosh në zyrat e Qeverisë dhe jo jashtë vendit dhe në mënyrë tinëzare. Bajram Hasani, ka pyetur kryeministrin Mustafa se çfarë po i ngutet kaq shumë që çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që si çështje është kaq e ndjeshme dhe ta bësh në mënyrë kaq tinëzare.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …