KEK
Fillimi / Lajmet / Bashkësia Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë se Muaji i Ramazanit fillon më 13 prill 2021
Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë se Muaji i Madhëruar Ramazan fillon më 13 prill 2021

Bashkësia Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë se Muaji i Ramazanit fillon më 13 prill 2021

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë dhe të gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar Ramazan fillon ditën e martë më 13 prill 2021. Nga BIK kanë uruar besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. “Me rastin e fillimit të Muajit të Madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët myslimanë në Kosovë, diasporë e trojet tona, duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të obligimeve fetare dhe solidaritet me nevojtarët. Me fat Muaji i Madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar”, thuhet në njoftimin e  e Bashkësisë Islame të Kosovës

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...