KEK
Fillimi / Lajmet / Behram Behluli: Mbi 1 milion euro investime do të bëhen në Qendrën e Studentëve në Prishtinë
Behram Behluli: Mbi 1 milion euro investime do të bëhen në Qendrën e Studentëve në Prishtinë

Behram Behluli: Mbi 1 milion euro investime do të bëhen në Qendrën e Studentëve në Prishtinë

Kur kanë kaluar më shumë se gjashtë javë prej se është mbyllur karantina, në Qendrën e Studentëve në Prishtinë ka filluar renovimi i konvikteve. Pjesë e renovimeve do të jenë konviktet numër 1,2,4,5 si dhe mensa e studentëve. Kështu ka bërë të ditur drejtori i Administratës në Qendrën e Studenteve, Behram Behluli, theksoi se shuma e përgjithshme e planifikuar për investime është mbi 1 milion euro. Ai shtoi se dëmtime në Qendrën e Studentëve kanë shkaktuar edhe personat të cilët ishin vendosur aty gjatë kohës së karantinës. Derisa thotë se të gjitha dëmet që janë shkaktuar gjatë kohës së karantinës janë regjistruar.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...