Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli: Bashkimi Evropain t’i reagon sa më parë Beogradit për kërcënimet e fundit ndaj Kosovës
Behxhet Pacolli

Behxhet Pacolli: Bashkimi Evropain t’i reagon sa më parë Beogradit për kërcënimet e fundit ndaj Kosovës

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli ka reaguar pas sulmeve ndaj institucioneve shtetërore të Kosovës në Zubin Potok dhe Zveçan. Ai ka kërkuar që të reagojë Bashkimi Evropain ndaj Beogradit. Pacolli thekson se ofendimet e serbëve ndaj liderëve tanë janë të patolerueshme. “BE-ja t’i reagon sa më parë Beogradit për kërcënimet e fundit ndaj Kosovës dhe sulmin terrorist në Zubin Potok dhe Zveçan. Rrugët e bllokuara të lirohen sa më parë dhe të respektohet rendi dhe ligji në pjesën verior të Kosovës. Janë të pa tolerueshme ofendimet e  serbëve ndaj liderëve tanë”, shkruan ai.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...