Fillimi / Lajmet / Bekim Brestovci: “Qeveria e shpresës” po ua humbë shpresën të rinjve për një perspektivë më të mirë
Bekim Brestovci: “Qeveria e shpresës” më zvogëlimin e numrit të studentëve në universitete publike po ua humbë shpresën të rinjve

Bekim Brestovci: “Qeveria e shpresës” po ua humbë shpresën të rinjve për një perspektivë më të mirë

Ish zëvendës-ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Bekim Brestovci dhe zyrtari i Nismës Socialdemokrate, ka reaguar përmes një postimi pas zvogëlimit të numrit të studentëve në universitete publike. Ai ka thënë së kjo qeveri e thirrur në shpresë për vendin po ua humb shpresat për një të ardhme të rinjve. “Zvogëlimi i numrit të studenteve në universitetet publike e sipas informacioneve që kam edhe në kolegjet private janë treguesi me i mirë që “Qeveria e shpresës” po ua humbë shpresën për një perspektivë të mirë jetese sidomos të rinjve të cilët tanimë me çdo kusht po ia mësyjnë emigrimit drejt Evropës. Gjithmonë është thënë që gënjeshtra i ka këmbët e shkurta, prandaj edhe qeverisja në pushtet shpejt po i dalin në shesh gënjeshtrat e mashtrimet, përderisa rinia e Kosovës po ikin si të pashpresë dhe numerikisht me shumë se kurrë më parë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...