Bekim Jashari: Babush, jetoj e punoj me mësimet tua, në shërbim të vendit që aq shumë e deshte

Bekim Jashari: Babush, jetoj e punoj me mësimet tua, në shërbim të vendit që aq shumë e deshte

Kryetari i Skenderajt Bekim Jashari përmes një postimi në rrjetin social e ka kujtuar babain e tij heroin e kombit, Hamëz Jashari në 71 vjetorin e lindjes së tij. Ai ka shkruar se është duke jetuar e punuar më idealet dhe këshillat e babait t tij që çdoherë ishin në shërbim të atdheut atë kohë të robëruar. “Urime babush ditëlindja e 71-të! Hamza i ri po rritet e bashkë me të edhe malli e dashuria për ty heroi im. Jetoj e punoj me mësimet tua, në shërbim të vendit që aq shumë e deshte!”, ka shkruar Bekim Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i ka bërë të ditur se ndodhen në Banjskë dhe se janë të gatshëm të përgjigjen nëse shfaqet nevoja

KFOR-i ka bërë të ditur se janë në gjendje gatishmërie dhe të gatshëm për të …